VIDEO: Patnáctiletý na útěku z ústavu oloupil muže!

Foto: PČR

OSTRAVA – Loupež přišel policistům ze Zábřehu oznámit jedenatřicetiletý muž.  Ve městě jej oloupil teprve patnáctiletý kluk, který zde byl se skupinkou dalších hochů. V současné chvíli je nezletilý ve vazbě. Se zákonem měl však již problémy před dosažením patnácti let. Páchal například krádeže na lidech. V době loupeže byl na útěku z výchovného ústavu.

Napadl jej a okradl o věci

Napadený uniformovaným uvedl, že měl jít podchodem poblíž nákupního centra, když za sebou zpozoroval skupinku mladíků. „Za ní se sice otáčel a hlídal si jejich odstup, ale nakonec se k němu přiblížili a jeden z nich ho bezdůvodně fyzicky napadl. Upadl na zem a následně mu měl útočník vzít jeho věci,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mezi samotným napadením a oznámením uběhly zhruba dvě hodiny. Rozjelo se pátrání po pachateli a jeho kamarádech. I přesto, že samotný útok nezaznamenaly kamery, tak díky nim se policistům podařilo vytrasovat jejich pohyb a následně i popis. „Policejní hlídky se rozjely propátrávat okolí. Podařilo se jim následně zjistit jejich možný pohyb. „Uběhla hodina od oznámení a policisté z obvodního oddělení Ostrava-Zábřeh při projíždění křižovatkou ulic Sokolská třída a K Lávce si všimli mladých, kteří odpovídali popisu. Při samotné kontrole muži zákona u patnáctiletého našli mobilní telefon, který byl právě poškozeného,“ upřesnila mluvčí.

Video: PČR

Z nevinného dotazu se vyklubalo napadení

Mladíky ve věku 14, 15, 19 a 21 let si převzali zábřežští kriminalisté, kteří je postupně vyslechli. „Jak se ukázalo, tak skupinka čtyř chlapců se měla procházet poblíž nákupního centra, šla podchodem, když před nimi měl jít také poškozený. Právě patnáctiletý chlapec se měl od skupinky vzdálit a oslovit muže s dotazem, jak se dostane k nákupnímu centru Kotva. Aniž by poškozený stačil odpovědět, přišla nečekaná reakce od mladíka. Ten ho měl udeřit do obličeje, načež muž spadl na zem a hoch mu měl vzít jeho věci,“ doplnila Michalíková.

Komisař zahájil trestní stíhání pachatele a obvinil ho ze spáchání loupeže, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Mladík využil svého zákonného práva a odmítl vypovídat. Je ve vazbě, hrozí mu až pětileté vězení,“ uzavřela mluvčí.