VIDEO: Zaparkované auto se rozjelo z kopce dolů k hlavní silnici!

Foto: PČR

RYBÍ – Nechybělo moc, a mohla se stát nehoda. Řidička, která zaparkovala s autem před domem, jej při odchodu pořádně nezkontrolovala. Jelikož vůz stál zaparkovaný v mírném kopci, začal ujíždět směrem dolů k hlavní silnici, naštěstí se v místě zrovna nacházeli dopravní policisté a možnou katastrofu odvrátili.

V rámci služby vykonávali dohled nad silničním provozem na stanovišti v obci Rybí. K nedalekému domu za nějakou chvíli přijela mladá řidička s vozidlem Volkswagen Golf, které zde zaparkovala. „Následně automobil opustila, aniž by jej řádně zajistila proti pohybu. Vzhledem k tomu, že parkovací místo bylo v mírném kopci, netrvalo dlouho a auto se samovolně rozjelo dolů směrem k hlavní silnici,“ popsala dramatické chvíle mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Video: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Uniformovaní si pohybu auta bez řidiče všimli a pohotově zareagovali. „Okamžitě běželi směrem k vozidlu, které vlastními silami zastavili, aby nemohlo vjet až na komunikaci, kde v té době projížděly další automobily. Jeden z kolegů poté vyhledal zjevně rozrušenou řidičku, která si vozidlo opětovně zaparkovala a tentokrát i dostatečně zajistila. Přestupek, kterého se dopustila, s ní strážci zákona vyřešili na místě domluvou,“  upřesnila mluvčí.

Ještě tentýž večer žena zaslala policistům e-mail s poděkováním za pomoc, profesionální přístup a ochotu. „Každého takového poděkování si velice vážíme a je pro nás pozitivní motivací pro další službu,“ uzavřela Kubzová.