VIDEO: Požár haly v Bartošovicích: Na místě devět jednotek, hrozilo rozšíření ohně na celou halu

Foto: HZS MSK

BARTOŠOVICE – Náročný zásah mají za sebou hasičské jednotky při hašení požáru haly v Bartošovicích. Oheň se rychle šířil, hasiči proto museli vyhlásit druhý stupeň poplachu a na uhašení ohně potřebovali také více kolegů, hrozilo, že se oheň rozšíří na celou halu.

Operační středisko hasičů přijalo informaci o požáru haly v Bartošovicích sedm minut po půl druhé ráno ve středu 17. dubna. Na místo vyjelo devět jednotek. „Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že začalo hořet uskladněné palivové dříví, které leželo v přepravních bednách na ploše 20 x 5 metrů. Požár se ale již začal rozšiřovat na vedle stojící skladovací halu. Hasiči se tak okamžitě zaměřili na hašení haly a současně i hořícího dřeva,“ okomentovala mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: HZS MSK

Celkem ke zdolání ohně nasadili pět vodních proudů, kdy jedním proudem hasili vnitřek haly, další směřovaly na dřevo, vnější plášť a střechu. „Rychlým zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na celou halu. Hasiči následně uhašený prostor odvětrali přetlakovou ventilací a pomocí plošiny provedli kontrolu a dohašení skrytých ohnisek,“ pokračovala mluvčí.

Jednotkám se požár podařilo dostat pod kontrolu po dvou hodinách, do ranních hodin pak probíhalo rozebírání a prolívání hromady dřeva a neustálá kontrola haly. V ranních hodinách zahájili šetření příčiny požáru. Škoda je 5,3 milionu korun, uchráněné hodnoty se vyšplhaly na 32 milionu korun. Jednotky a dobrovolní hasiči využívali k hašení také automobilovou plošinu a cisterny, do kterých vodu čerpaly z rybníka a hydrantu.