V Novém Jičíně spadl muž z výšky, zemřel v nemocnici

Foto: ZZS MSK

NOVÝ JIČÍN – Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly u vážně zraněného čtyřiačtyřicetiletého muže po pádu z okna. Dokonce jej musely několikrát resuscitovat. Do nemocnice letěl vrtulníkem, kde bohužel nakonec zemřel. Pádem se zabývá také policie.

Noviny kraje se obrátily s dotazem ohledně pádu, který se stal ve čtvrtek 18.dubna na Policii České republiky. „Před půl šestou večer jsme vyjížděli k oznámení o pádu osoby z okna bytového domu v Novém Jičíně. Muž skončil v péči záchranářů. Po převozu do nemocničního zařízení bohužel na následky svých zranění zemřel. Předběžně můžeme vyloučit, že by se na jeho pádu podílela další osoba,“ sdělila smutné zprávy mluvčí policie Kateřina Kubzová. Veškerými okolnostmi události se zabývají novojičínští kriminalisté.

Několikrát jej resultovali

K vážně zraněnému zraněnému se vydaly posádky. „Poté, co na místo dorazily, byl ještě při vědomí, utrpěl však vícečetná závažná poranění a následně došlo k selhání jeho krevního oběhu. Týmy proto musely zahájit neodkladnou resuscitaci,“ informoval mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po zajištění dýchacích cest, připojení k přístrojem řízené ventilaci, za podávání léků a nepřímé srdeční masáže, se podařilo obnovit činnost srdce. „Posádky pokračovaly v zajištění pacienta pro transport a při překladu do vrtulníku došlo opětovně ke zhroucení oběhu,“ popsal dramatické chvíle Humpl. Po další resuscitaci letečtí záchranáři muže přepravili na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. „V době předání tamním lékařům byl jeho stav kritický,“ uzavřel mluvčí.