VIDEO A AUDIO: Senior zapomněl kulovnici u auta. Po dvou hodinách si uvědomil, že ji nemá!

Foto: PČR

OSTRAVA – Poměrně kuriózní případ krádeže se stal v Ostravě. Sedmasedmdesátiletý senior si vykládal věci z auta na parkovišti v Porubě. O vůz si ve stejnou dobu opřel také legálně drženou kulovnici, na kterou zapomněl a odešel domů. Po dvou hodinách zjistil, že ji nemá. Pachatel, který mu ji ukradl se ji snažil prodat.

Opřel ji o auto, a zapomněl na ni

V momentě, kdy senior zjistil, že zbraň neuklidil do trezoru a nikde ji ani nenašel, tak se obrátil na policii. Rozjelo se okamžité pátrání po zbrani, kterou měl uloženou v textilním pouzdře. „I když samotné parkoviště nebylo pod dohledem kamer, policisté mimo jiné zajistili kamerové záznamy z tramvaje. Ty zachytily pohyb muže, který měl u sebe odcizené pouzdro. Díky místní znalosti policistů z oddělení hlídkové služby Ostrava se ho podařilo okamžitě ztotožnit. Netrvalo dlouho a do druhého dne od oznámení kriminalisté zadrželi dvaatřicetiletého muže, který měl zbraň odcizit,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková.

Video: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zloděj se ji pokusil prodat známému

Ukázalo se, že se jedná o recidivistu, který má již bohatou trestní minulost. „Jak sám u výslechu uvedl, procházel se s kamarádem ulicemi v Ostravě-Porubě, když si na parkovišti všiml velké černo-zelené tašky, která byla opřená o auto. Údajně si myslel, že v ní jsou rybářské pruty,“ popsala mluvčí.

Sám uvedl, že v blízkosti nikdo nebyl, proto ji vzal s úmyslem prodeje. „Jakmile se do tašky podíval, zjistil, že se tam nachází kulovnice. Myšlenky na prodej a získání peněz se nevzdal, a proto se začal zajímat o nějaké kupce. Následující den kulovnici prodal známému za částku 3 000 korun. Netrvalo dlouho a ještě v den „obchodu“ si i pro muže přišli kriminalisté do jeho bydliště,“ upřesnila Michalíková.

Zbraň měl prodat třiatřicetiletému muži. „Jeho okamžitá reakce byla, že kulovnici měl v úmyslu vrátit, ale policie byla rychlejší. Dále uvedl, že u ní našel také náboje, které rovněž odevzdal,“ pokračovala Michalíková.

Video: PČR

Poškozený se dopustil přestupku

Komisař zahájil trestní stíhání dvaatřicetiletého muže a obvinil ho ze spáchání trestných činů zatajení věci a nedovolené ozbrojování. V případě odsouzení mu hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky. „Jen o rok staršího muže kriminalisté obvinili z trestných činů nedovolené ozbrojování a legalizace výnosů z trestné činnosti. V případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky,“ jedním dechem řekla Michalíková.

I poškozený muž, který je vlastníkem legálně držené zbraně, kterou nezabezpečil a nechal ji bez dohledu, se dopustil přestupkového jednání na úseku zbraní a střeliva. „Vše jsme oznámili k dalšímu projednání na Odbor ochrany životního prostředí Magistrátu města Ostravy,“ uzavřela mluvčí.

Foto: PČR
Foto: PČR