Vydejte se na pivní stezku do Beskyd! Čekají vás pivní speciály i pokrmy s příměsí piva

Foto: Turistická oblast Beskydy – Valašsko

BESKYDY – Letos se už po sedmé otevírá Beskydská pivní stezka. Měří v součtu úctyhodných 700 kilometrů. Lidé se mohou samozřejmě těšit na piva od různých pivovarů, akce jako je například pálení čarodějnic v Beskydském pivovárku. Samozřejmostí je dobré jídlo. Z nabídky pokrmů si vyberou jak řidiči, cyklisté, tak děti a jejich rodiče. Na výběr mají turisté navíc ze stovky různých piv a výhody mohou využít držitele speciální karty.

Sezóna začíná již brzy

Nová sezóna oficiálně začne v sobotu 27. dubna mnoha akcemi ve zhruba desítce pivovarů. Stezka letos sice není o nic delší než loni, ale zato je, dá se říci, hustší. „Přibyly nové aktivity, navazující ubytovací kapacity v síti Beskydy Valašsko Card,“ sdělila ředitelka Destinačního  managementu turistické oblasti Beskydy–Valašsko Monika Konvičná. S kartou máte právě řadu výhod.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Beskydská pivní stezka je turisticky atraktivní trasa, která propojuje malé i velké pivovary, historické i ty nedávno otevřené. Vše je na ní provázáno tak, aby se návštěvníci dostali do hor, k historickým místům i k lokálním zajímavostem Beskyd.  

Unikátní obraz, u kterého se můžete vyfotit. Foto: Turistická oblast Beskydy – Valašsko
Foto: Turistická oblast Beskydy – Valašsko
Foto: Turistická oblast Beskydy – Valašsko
Pivo Ogar. Foto: Turistická oblast Beskydy – Valašsko

Výhodné vstupy čekají na majitele Beskydy Valašsko Card

Každá trasa na pivní stezce je celá přehledně popsaná i se všemi podrobnostmi a mapami. Zahrnuje i nejbližší ubytování na trase. Takže si při plánování pobytu v Beskydech můžete vybírat výlety a podle toho, jaký si zvolíte, si pak vyberete i ubytování. Můžete využít již zmíněnou Beskydy Valašsko Card, která je nabitá výhodnými vstupy na atraktivity, památky, do aquaparků a podobně. 

Dále se můžete těšit těšit na prohlídky Pivovaru Nošovice nebo degustaci guláše uvařeného na černém pivu v Pivovaru Polivar. „Pivovar Koníček otevře nové návštěvnické centrum, nachystaná je v něm akce Den otevřených vrat a soutěž ve vaření guláše. Na tu se může registrovat kterýkoli vyznavač tohoto pokrmu, který jej zvládá i uvařit. Pivovar Ogar zase chystá premiéru úplně nového letního speciálu,“ doplnila Konvičná. 

Rám zasazený v krajině vybízí k focení

Na otevření Beskydské pivní stezky navazuje soutěž o nejlepší zlatavý mok a nejlepší gastro zážitek. V létě pak také velké festivalové akce jako je od 21. 6. Pestré dvoudenní Pivobraní v Novém Jičíně.

Zajímavostí na pivní stezce je také do krajiny zasazený rám, kolem kterého můžete zamířit do Beskydského pivovárku v Ostravici. Turisty doslova nutí zastavit se a nechat se inspirovat k pořízení fotografií. Výhledu z Ujmisek (původní místní název označující přetvoření lesů na pole) vévodí nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysá hora, dále Ostrá hora, Smrčina a Čupel.

Propojené turistické trasy, cyklostezky a tipy na výlety se zastaveními v pivovarech a minipivovarech s gastro zážitky, vytvořily turistické oblasti Beskydy poprvé v roce 2017.