Kopřivnice nabízí lidem možnost zničit zdarma autovrak. Ušetří nemalé peníze

Foto ilustrační: Pixabay

KOPŘIVNICE – Město opět nabízí občanům možnost bezplatné likvidace autovraků. Díky ní se lidé mohou ekologicky zbavit svých nepojízdných vozidel a navíc ušetřit tisíce korun.

Auto k likvidaci musíte nahlásit

Bezplatná likvidace autovraků se v Kopřivnici koná zpravidla dvakrát ročně a je určena těm, kteří se chtějí zbavit nepojízdných vraků či nevyužívaných automobilů s propadlou technickou kontrolou. Ušetřit tak mohou za odtah, stání na vyhrazeném parkovišti a další kroky, které hrozí ze strany města po předchozí výzvě k odstranění autovraku.

Tradiční jarní akce se uskuteční v sobotu 27. dubna od 8 do 12 hodin na autovrakovišti v Ženklavě. Zájemci o bezplatnou likvidaci mohou nahlásit vůz, který chtějí zlikvidovat, až do soboty 27. dubna na telefonním čísle 602 550 002. „Nepojízdná vozidla na autovrakoviště odtáhneme, ale musejí být zabezpečená na zpevněné ploše s koly, aby s nimi bylo možné manipulovat. U samotné likvidace je pak nutná přítomnost majitele s občanským průkazem, případně plná moc, doklady od auta a číslo účtu, neboť za každé kompletní vozidlo mohou majitelé získat odměnu až 5 tisíc korun,“ uvedla Lucie Kubalcová z odboru životního prostředí města Kopřivnice, který likvidaci autovraků zaštiťuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Neodklidit vrak se může pěkně prodražit

V loňském roce město vyzvalo k nápravě majitele 28 vozidel, která déle než půl roku neměla platnou technickou kontrolu, blokovala místa na parkovištích nebo silnicích.  Majitelé 24 z nich na výzvu reagovalo a auta buď uvedli do provozuschopného stavu, nebo je z komunikace sami odstranili. Pokud však provozovatelé vozidel nereagují, může být auto odtaženo na odstavné parkoviště, kde stojí další tři měsíce. Pokud si ho ani tam majitel nevyzvedne, můžeme za město požádat Silniční správní úřad o povolení dražby a v té se vůz buď prodá, nebo je následně ekologicky zlikvidován.

Náklady za odtah, parkování, znalecký posudek a dražbu se mohou vyšplhat i přes 30 tisíc korun. V první fázi je hradí město, ale následně peníze vymáhá po provozovateli.