Neděle byla ve znamení nehod motorkářů na Opavsku a Bruntálsku, vzlétl i vrtulník

Foto ilustrační: Tomáš Branda

DOLNÍ BENEŠOV/MILOTICE NAD OPAVOU – Plné ruce práce se zraněnými cyklisty měli zdravotníci. Ke dvěma zraněným motorkářům musel vzlétnout vrtulník. Pouze jeden však letěl strojem do nemocnice.

Nejdříve se zdravotníci vydali v neděli 5. května v 16:45 do areálu letiště Zábřeh u Dolního Benešova na Opavsku, kde motorkář havaroval při motokrosu. „Muž středního věku se strojem havaroval při skoku a dle svědků byl krátce v bezvědomí. Prvotní lékařské vyšetření ukazovalo na otřes mozku a poranění horní končetiny,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Pacienta týmy následně zajistily imobilizačními prostředky, aplikovaly léky a letečtí záchranáři následně realizovali jeho transport do ostravského traumatologického centra.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Netrvalo dlouho, a před osmnáctou hodinou už zase spěchali k další nehodě motocyklu, tentokrát k Miloticím nad Opavou v okrese Bruntál. „Sedmačtyřicetiletý muž spadl se strojem v zatáčce silnice, přivodil si poranění pánve a páteře. Posádky mu naložily pánevní pás, zafixovaly pacienta do podtlakové matrace a provedly další opatření v rámci přednemocniční  péče,“ upřesnil Humpl. Z důvodu bouřky a nepříznivých letových podmínek nemohl na místo doletět vrtulník a muže musela do Fakultní nemocnice v Ostravě převést sanitka.