Policisté z KAMION teamu spustili kontroly: Nedodržení povinné přestávky či přetížený náklad

Tachograf a přetížení. Foto: PČR

FRÝDEK-MÍSTEK – Dopravní policisté z dálničního oddělení Frýdek-Místek, kteří jsou současně členy moravskoslezského KAMION teamu si posvítili na řidiče nákladních vozidel a na to, zda-li mají vše v pořádku, a dodržují pravidla. Samozřejmě zjistili hned několik prohřešků. Jeden řidič například nedodržel povinné přestávky mezi jízdami, jiný měl zase přetížený náklad. Dalšímu zase chyběl tachograf.

Prvním z hříšníků byl čtyřiadvacetiletý řidič nákladního vozidla, který jel po silnici D48 ve směru na Frýdek-Místek. „Policisté u něj prvně zkontrolovali, jestli dodržel podmínky pro přepravované zboží. To podléhalo rychlé zkáze, jednalo se o polotovar k výrobě kebabu,“ sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vše bylo v pořádku. „Po vyhodnocení dat ze záznamového zařízení vozidla takzvaného tachografu a digitální karty ale zjistili, že řidič nedodržel dobu odpočinku, opakovaně překračoval dobu řízení a nerespektoval povinné bezpečnostní přestávky. Dalším takovým porušením bylo zjištění, že v minulosti používal vozidlo bez řádně vložené karty v tachografu,“ dodala mluvčí a doplnila, že policisté mu uložili kauci ve výši 100 tisíc korun, kterou na místě dopravce zaplatil. Porušení policisté oznámili na Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Řidič na místě uhradil také uloženou pokutu ve výši 5 tisíc korun.

Tachograf a přetížení. Foto: PČR

Posledního lumpa zastavili před několika dny v odpoledních hodinách policisté z dálničního oddělení na komunikaci D48. „Jednalo se o cizince, který převážel z Česka na Slovensko dva automobily. Naložené je měl na soupravě složené z odtahového speciálu a přívěsu,“ informovala Štětínská. Dopravce je povinný vybavit takové vozidlo tachografem, bohužel auto jej nemělo.

Dále řidič neměl doklad, že může podnikat na našem území. Do třetice policisté provedli nízkorychlostní kontrolní vážení. Mobilní váhy vykázaly hodnoty, ze kterých vyplynulo, že tažné a přípojné vozidlo i nápravy jsou přetížené. U tažného vozidla to bylo bezmála o 1,2 tuny.

Policisté vyřešili přestupek  na místě pokutou ve výši 5 tisíc korun. Dopravci uložili dvě kauce dosahující téměř 120 tisíc korun a vše oznámili správnímu orgánu.

Polotovar k výrobě kebabu. foto: PČR