FOTO: Těšínská přehrada má nové plovoucí molo! Z místa bude místo pro odpočinek

Foto: Město Český Těšín

ČESKÝ TĚŠÍN – Návštěvníci těšínské přehrady Hrabina, si díky novému plovoucímu molu, které nahradilo původní pevné, budou moci užívat krásné vyhlídky nejen na vodní hladinu. Molo je totiž určené k relaxaci a pozorování okolní přírody. Zážitky si lidé mohou vychutnat z laviček na mole. Město má v plánu vybudovat u přehrady také relaxační a sportovní zóny, cyklostezky hřiště pro minigolf, letní kino, nebude chybět ani občerstvení. Molo je prvním střípkem, který odstartoval kultivaci místa.

Těšínská přehrada byla postavena v 50. letech minulého století jako rekreační zóna pro obyvatele Českého Těšína. Svou základnu zde mají i dva skautské vodácké oddíly. Okolí přehrady od doby svého vzniku neprošlo výraznější úpravou. Místo mohlo město začít upravovat až nyní, kdy vyřešilo složité majetkoprávní záležitosti. „Přehrada má obrovský nevyužitý potenciál, který chceme postupně a logicky rozvíjet,“ sdělil starosta Českého Těšína Karel Kula. Návštěvníci se mohou těšit na nespočet novinek, jako je ohniště s posezením, na místě se budou konat taktéž drobné kulturní akce. K dispozici bude lidem také mobilní záchod.

Foto: Město Český Těšín
Foto: Město Český Těšín

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Plovoucí molo bylo na místě již v minulosti, kdy sloužilo především pro vodní sporty. Celkové náklady na realizaci projektu nepřesáhnou částku 2,5 milionu korun, z toho dotace poskytnutá Moravskoslezským krajem činí 2,2 milionu korun.