Folklórní soubory roztančí Frýdek-Místek! Nezmeškejte tradiční festival!

Foto: Město Frýdek-Místek

FRÝDEK-MÍSTEK – Město se opět zaplní tancem, radostí a zpěvem! Mezinárodní folklorní festival vstupuje do svého 27. ročníku. Do Frýdku-Místku přinesou soubory exotiku, divoké rytmy. Samozřejmě vystoupí jak pro veřejnost, tak děti ze základních škol i seniory z domovů spolu ze zahraničními kolegy, i ti čeští. Kompletní program je na konci článku.

Nebudou chybět národní obyčeje souborů z Chile, Španělska, Turecka, Litvy a Slovenska. Z Prahy dorazí soubor Mateník. Nebudou chybět ani domácí, představí se Ostravička, Ondrášek, Ostravica, Malá Ostravica, Valašský vojvoda z Kozlovic a Šmykňa z Ostravy. Tradiční přehlídka se uskuteční od 18. do 23. června 2024 na náměstí Svobody v Místku a na dalších místech ve městě. „Mezinárodní folklorní festival, považujeme za rodinné stříbro Frýdku-Místku. Z toho důvodu jej také podporujeme přímo, aby jeho pořadatelé měli finanční jistotu a mohli vše plánovat s předstihem. Přijďte se pobavit a užijte si skvělou festivalovou atmosféru,“ pozval primátor města Frýdek-Místek Petr Korč.

Mezi hezké tradice festivalu patří, že soubory předvedou své umění na základních školách a v domovech seniorů. „V případě nepříznivého počasí se páteční a sobotní program z náměstí přesune do haly Polárka,“ potvrdila prezidentka festivalu Radana Polachová.

Foto: Město Frýdek-Místek