VIDEO: Ani lstivá historka jim nepomohla. Zloděje usvědčily z krádeže kamery

Foto: Městská policie Ostrava

OSTRAVA – Skvělou práci odvedl ostravský strážník obsluhující kamery. Všiml si lidí, kteří cosi dělali s plotem areálu firmy v Ostravě Zábřehu. Jeden člověk byl oblečený do mikiny s nápisem Security. O pochůzku zaměstnanců ostrahy se však nejednalo.

Krátce nato dvojice z budovy vynesla kovovou konstrukci přesahující dva metry a na vozíku se ji pokusila odvézt. „V tu dobu už na místo mířila nejbližší hlídka městské policie, kterou vyslal strážník obsluhující kamery. Ve chvíli, kdy si povedená dvojice hlídky všimla, rozešla se do stran, jako by se nic nestalo,“ sdělila mluvčí ostravských strážníků s tím, že situace se odehrála v úterý 25. června.

Strážníky však zastírací manévr nijak nepřekvapil. Žena, na sobě měla mikinu s nápisem Security strážníkům sdělila, že k poškození plotu došlo tak, že na něj „hodila salto“. Dále hlídce osmadvacetiletá podezřelá sdělila, že za plotem již stál naložený vozík, který společně se svým doprovodem z místa odvezla. Její šestačtyřicetiletý společník hlídce uvedl, že plot na zemi ve chvíli, kdy na místo přišli, již ležel, a tak mohli snadno vejít do areálu a kovovou konstrukci naložit na vozík.

Zatímco přítomná hlídka komunikovala s oběma podezřelými, strážník obsluhující kamerový systém se zaměřil na dříve pořízený kamerový záznam. „Zjistil tak, že dvojice z objektu vynesla ještě další dvě podobné konstrukce, které se nacházely v nedalekém křoví,“ doplnila Badurová. Pod tíhou důkazů se oba výtečníci ke krádeži doznali a společně se strážníky vyčkali na místě až do příjezdu Policie České republiky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás síti X , kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: Městská policie Ostrava