DOLNÍ LHOTA – Na včerejší večer zřejmě jen tak nezapomenou obyvatelé domu z Dolní Lhoty. Jejich dům totiž začal hořet. Naštěstí se jim podařilo utéct, nicméně zdravotnická záchranná služba je stejně ošetřila.
U požáru domu zasahovalo pět jednotek hasičů. Hořelo v podkroví, a také střešní konstrukce domu. Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru ve 22:14 ve čtvrtek 17. července. „V době požáru se v domě nacházeli dva jeho obyvatelé, kteří jej opustili ještě před příjezdem jednotek na místo, do péče si je převzali zdravotníci,“ sdělila mluvčí Hasičů Kamila Langerová.
Oheň jednotky zkrotily za pomoci dvou vodních proudů, lokalizovali jej během patnácti minut. Likvidace zabrala další dvě hodiny. „Při ní museli hasiči rovněž odstraňovat stavební části půdy, nábytek, hledali skrytá ohniska požáru, která následně dohašovali. Pro odvětrání domu použili přetlakovou ventilaci,“ upřesnila mluvčí. Předběžná škoda je 250 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření.
Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás síti X , kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.
Do Dolní Lhoty vyjela jedna lékařská a jedna zdravotnická sanitka. „Dvaašedesátiletý muž se nadýchal zplodin z hoření, utrpěl popáleniny v obličeji a na končetinách v rozsahu okolo deseti procent celkového povrchu těla,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Záchranářka muži zajistila periferní žilní linku pro podání potřebných léků tišících bolest a podání infuzního roztoku. Dále týmy zahájili kyslíkovou terapii a ošetřili mu popáleniny. Všichni pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni do ostravské fakultní nemocnice. Zdravotníci je předali na popáleninové centrum ve stabilizovaném stavu.
