Přijďte si prohlédnout Univerzitu Palackého v Olomouci, v pátek se chystá Den otevřených dveří

Foto z předchozích ročníku, autor Vojtěch Duda

OLOMOUC – Chtěli byste vy nebo vaše děti studovat na Univerzitě Palackého v Olomouci? Důležité informace o studiu i bohatý doprovodný program nabídne zájemcům Den otevřených dveří Univerzity Palackého (UP) už tento pátek 2. prosince. Tisícovky návštěvníků si tentokrát v tradiční prezenční formě mohou prohlédnout univerzitní prostory všech fakult, koleje, menzu a další pracoviště, a to od 8 do 14 hodin. Dopraví je k nim zdarma speciální autobusová linka. Novinkou bude infopoint na nádvoří univerzitní knihovny.

Den otevřených dveří UP poskytne návštěvníkům kompletní informační servis. Na osmi fakultách se zájemci dozvědí informace o studiu, přijímacím řízení, zahraničních pobytech či možnostech uplatnění absolventů. Na některých si mohou vyzkoušet testy studijních předpokladů nebo si projít laboratoře. „Univerzitní knihovna připravila komentované prohlídky. Otevřeno budou mít také koleje či hlavní menza. Novinkou tentokrát bude infopoint na nádvoří Zbrojnice, kde zájemcům poradí zástupci všech fakult a bude tam možné absolvovat workshop výroby bloku s univerzitním vydavatelstvím nebo si dát punč,“ uvedl prorektor pro komunikaci a studentské záležitosti Vít Procházka s tím, že program zaujme i veřejnost.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Speciální web i autobus zdarma

Na webu Univerzitní město najdou zájemci v sekci „Navštivte nás/Den otevřených dveří“ kompletní časový rozpis hlavního i doprovodného programu, jízdní řád speciálního autobusu i další užitečné informace a odkazy včetně seznamu studijních programů, které univerzita nabízí. Dopravu nejen k fakultám zprostředkuje bezplatná autobusová linka, která vyjíždí v 7:55, 9:45 a 11:35 hodin od zastávky u hlavního vlakového nádraží a přiblíží ke zpřístupněným univerzitním budovám. I v ní cestujícím poradí studenti z UP. Využít půjde také sdílená kola od Nextbike, která budou po zadání kódu UNIMESTO22 na 30 minut zdarma.

Bohatý doprovodný program

Na teologické fakultě návštěvníci mohou zkusit pátrací hru s QR kódy, která seznámí s ukrajinskými tradicemi, brýle na simulaci opilosti nebo soupravu na simulaci stáří. Chybět nebudou ani tradiční palačinky. Filozofická fakulta příchozím nabídne kromě možnosti zkušebních testů předpokladů ke studiu nanečisto také linecké sušenky s logem fakulty nebo koncert písničkářky Terez Wrau před hlavními informačními bloky o studiu.

Přírodovědecká fakulta pojme program interaktivně, představí také špičkově vybavené laboratoře či studovnu, pro odpočinek a zábavu půjde využít odpočinkovou zónu nebo fotokoutek. Pedagogická fakulta zve například na workshop Tvořivé odreagování, na kterém bude možné vyrobit náramek I love UP.

Speciální program fakulty tělesné kultury nabídne popularizačně-vědecké i sportovní aktivity. Zájemci si budou moci vyzkoušet virtuální realitu v prostředí se sportovní tematikou, například létání ve speciálním obleku Wingsuite. Odpočinout si bude možno v chill out zóně nebo u fotokoutků ve fakultní zelené barvě. Právnická fakulta na workshopu Vysokoškoláci středoškolákům zájemcům představí soutěž Mezinárodní středoškolský moot court.

Otevřeno v Pevnosti poznání a UPointu

Oblíbené science centrum Pevnost poznání bude mít pro studenty středních škol otevřeno od 9 do 17 hodin zdarma. Univerzitní informační centrum a obchod UPoint na Horním náměstí nabídne taktéž od 9 do 17 hodin informační materiály, prezentaci módní kolekce a univerzitních produktů a zdarma akademický diář.

Oběd v menze za studentské ceny

Návštěvníci budou mít také příležitost zjistit, jak to funguje na vysokoškolských kolejích a v menze. V menze Šmeralova se bude konat prezentace kolejí a menz a studentských organizací. Univerzitní spolky se budou interaktivně prezentovat také v hlavní menze v ulici 17. listopadu, kde se i pro návštěvníky dne otevřených dveří budou od 11 do 14 hodin servírovat obědy za studentské ceny. Otevřená budou i bistra FreshUP.

Další termín Dne otevřených dveří

Pokud by někomu nevyhovoval prosincový termín, další den otevřených dveří univerzita plánuje na sobotu 14. ledna. UP je druhou nejstarší univerzitou v ČR a patří mezi nejlépe hodnocené české vysoké školy ve světových žebříčcích. Nabízí přes 900 kombinací studijních programů, které na osmi fakultách studuje 23 tisíc studentů a studentek. Každoročně si na UP podá e-přihlášku přes 22 tisíc uchazečů a uchazeček.

Přehled informačních bloků o studiu:

Cyrilometodějská teologická fakulta UP (Univerzitní 22)

9:00–9:30, 11:00–11:30 Seznamte se s CMTF – infoblok o studiu (aula, 1. patro)

Filozofická fakulta UP (Křížkovského 10)

10:00–11:00, 11:30–12:30 Seznamte se s FF – infoblok o studiu (aula 3.32)

Přírodovědecká fakulta UP (17. listopadu 12)

9:30–10:30, 11:30–12:30 Informační blok ke studijním záležitostem (aula 2.001, 2. podlaží)

Pedagogická fakulta UP (Žižkovo náměstí 5)

10:00–11:00 Proč studovat na PdF (velká aula, přízemí)

Fakulta tělesné kultury UP (třída Míru 117)

10:00–12:00 Pojďte studovat na Vrchol Olomouce (NA 4.20)

Právnická fakulta UP (17. listopadu 8)

10:00–11:00 Seznamte se s PF – infoblok o studiu (budova B, malý sál 2)

Fakulta zdravotnických věd UP (Hněvotínská 3, Teoretické ústavy)

8:45–9:30, 12:30–13:15 Seznamte se s FZV – infoblok o studiu (malá levá posluchárna)