Bezpečí v ulicích Olomouce hlídají nové kamery

Foto Městská policie Olomouc

OLOMOUC – Městský kamerový systém v Olomouci se rozšířil o dva nové kamerové body. Kamery jsou instalovány na místech s vysokou mírou zejména pouliční kriminality a jejich smyslem je přispět ke snížení této kriminality a odradit případné pachatele od protiprávní činnosti. 

Kamerový systém v Olomouci slouží obyvatelům města již pětadvacet let a jeho hlavním záměrem je zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech. Kamery jsou instalovány na místech s vysokou mírou zejména pouliční kriminality s cílem přispět ke snížení této kriminality a odradit případné pachatele od protiprávní činnosti. „V letošním roce se nám podařilo celý systém rozšířit o dva nové kamerové body a to v městské části Nové Sady. Konkrétně se jedná o dvě křižovatky na ulicích Rooseveltova a Schweitzerova, kudy vede nový úsek tramvajové tratě,“ uvedl ředitel olomouckých strážníků Pavel Skalický.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dále městská policie také doplnila pět stávajících kamerových bodů (Náměstí Hrdinů, Neředín u hřbitova, 8. května – Národní dům, Dolní náměstí – Masné krámy a na ulici Ladova) o pohledové kamery. „Součástí projektu bylo také pořízení 22 kusů mobilních kamer, které budou použity pro operativní monitorování lokalit se zvýšenými projevy vandalských projevů, sprejerství, znečišťování veřejného prostranství či zakládání nepovolených skládek,“ doplnil Skalický.

Celý projekt byl realizován v rámci dotačního programu prevence kriminality za finanční podpory statutárního města Olomouce a Ministerstva vnitra ČR, kdy celkové náklady na projekt byly ve výši 1 509 000,- korun.