Nová značka K+R u přerovských škol umožní dětem bezpečně vystupovat z aut

U škol je nové dopravní značení. Značka K+R říká „polib a jeď“

PŘEROV – U přerovských škol se objevila nová značka K+R, která označuje místa, kde mohou děti bezpečně vystoupit z auta, když přijíždějí do školy. Znamená Kiss and Ride, česky Polib a jeď. Na vyznačeném místě mohou rodiče krátkodobě zastavit s autem, rozloučit se se svým školákem a pokračovat v cestě. 

Kiss and Ride. Polib a jeď. Přesně tak lze číst značku, která se objevila u přerovských škol. Na vyznačeném místě mohou rodiče krátkodobě zastavit s autem, rozloučit se se svým školákem – a pokračovat v cestě. Zdržet se u této značky je možné jen na nezbytně dlouhou dobu vždy od pondělí do pátku od 6 do 17 hodin. Vlajkovou lodí v této oblasti byla Základní škola J. A. Komenského v Předmostí, kde se značka objevila už na začátku tohoto roku. A v jeho závěru přibylo dalších šest míst, kde mohou děti bezpečně vystoupit z auta, když přijíždějí do školy nebo se naopak vracejí z vyučování domů.  „Svislé i vodorovné dopravní značení je nově u škol U Tenisu, Za Mlýnem, B. Němcové, Svisle, Želatovská – a také u ZUŠ B. Kozánka,“ uvedl náměstek přerovského primátora Tomáš Navrátil. Na každém místě je nalajnovaný prostor pro zastavení tří aut.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„V současné době se ještě prověřuje, zda by mohla být vybudována místa označená jako K+R v podobě zálivů u škol Velká Dlážka, Za Mlýnem, Trávník, Tenis a Svisle. Pokud by to bylo možné, doplnily by zálivy tato nově vyznačená parkovací místa,“ doplnila Kamila Lesáková z odboru rozvoje přerovského magistrátu.