S Oktávkou sjel ze svahu a skončil v potoce

Fotky Policie ČR

ZÁBŘEŽSKO – Dva zranění a auto na odpis – to je bilance včerejší nehody na Zábřežsku. 28letý řidič jel v mírném klesání nejspíš příliš rychle, v zatáčce dostal smyk, vyjel mimo silnici svahem dolů a skončil v místním potoce.

Špatně dopadla včera odpoledne jízda 28letého muže, který jel v Octavii s o tři roky starším spolujezdcem od Horních Studének na Svébohov na Zábřežsku. “Při průjezdu pravotočivou zatáčkou v mírném klesání nepřizpůsobil zřejmě rychlost vozidla daným podmínkám a svým schopnostem a dostal smyk,” objasnila příčinu nehody policejní mluvčí Miluše Zajícová. Auto vyjelo ze silnice svahem dolů, kde narazilo do pařezu a skončilo v potoce Nemilka. Z auta se jako první dostal spolujezdec, který se vrátil zpět na silnici, kde zastavil řidičku projíždějícího vozu a požádal ji o pomoc. Žena ihned zavolala záchranáře na lince 155 a do jejich příjezdu poskytla oběma zraněným první pomoc. Sanitka je pak převezla do Fakultní nemocnice Olomouc. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Hmotná škoda na autě byla vyčíslena na 600 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.