Řidiči jezdí, jako by se nechumelilo. Jenže se chumelí!

Ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Sněhová nadílka s sebou zákonitě přinesla i komplikace v dopravě, ještě ke všemu řidiči si se zimními podmínkami nedělají příliš těžkou hlavu. Policie po celém kraji eviduje zvýšený počet dopravních nehod a doporučuje řidičům přizpůsobit jízdu zimním podmínkám na silnici. 

Policie po celém kraji eviduje zvýšený počet dopravních nehod zejména v důsledku zimních podmínek na silnicích. “Dnes po páté hodině ranní jsme na lince tísňového volání přijali už přes 20 oznámení o dopravních nehodách,” uvedla asi v 9:15 hodin policejní preventistka Jiřina Vybíhalová. Na silnicích to klouže, proto policie doporučuje řidičům, aby počítali se zdržením, vydali se na cestu o trochu dříve a přizpůsobili rychlost jízdy aktuálnímu stavu a povrchu vozovky tak, aby všichni bezpečně dojeli do cíle.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Také páteční (9. prosince) silniční kontroly ukázaly, že s rychlostí jízdy si řidiči ani v zimním období příliš těžkou hlavu nedělají. V rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené především na dodržování rychlostních limitů policie v kraji zkontrolovala 313 řidičů, třetina z nich porušila dopravní předpisy. V 71 případech řidiči překročili nejvyšší dovolenou rychlost, v 7 případech policisté odhalili špatný technický stav vozidel, další hříšníci buď telefonovali, nebo nebyli připoutaní.