Mladá žena pomalovala v litovelském parku altánek, její parťák putoval ihned k soudu

Fotky Policie ČR

LITOVEL – Čtveřice mladých lidí se včera dopoledne v Litovli nejspíš nudila, všechny zadržela policie v okolí altánku v litovelském městském parku, který bezprostředně před jejich zadržením někdo pomaloval. Policisté zjistili, že autorkou tohoto díla by měla být zadržená mladá žena, dále se ukázalo, že její parťák je v celostátním pátrání. 

Včera dopoledne dostala policie na linku 158 oznámení o tom, že v litovelském parku někdo poškozuje zděný altánek. “Policisté v okolí místa zadrželi dva mladíky ve věku 22let, jednoho 27letého muže a 23letou ženu,” informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová. Všechny čtyři policisté převezli na místní obvodní oddělení policie, kde z provedeného šetření vyplynulo, že právě mladá žena měla rukou a pomocí smetáku pomalovat altánek nápisy oranžovou malířskou barvou a postříkat část fasády bílým akrylovým autolakem. Způsobená škoda nebyla prozatím vyčíslena.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté dále zjistili, že jeden ze zadržených mladíků je v celostátním pátrání a je na něj vydán příkaz k zatčení. Proto ho ještě téhož dne převezli k šumperskému okresnímu soudu. Mladé ženě hrozí za přečin poškození cizí věci mimo jiné až roční pobyt za mřížemi.