Pokračování dálnice z Mohelnice do východních Čech má územní rozhodnutí

Foto YouTube ŘSD

MOHELNICKO – Dálnice D35 tvoří spojení středních a východních Čech se střední a severní Moravoou. Její chybějící část mezi Hradcem Králové a Mohelnicí tvoří páteřní část této komunikace. Včera vydal Krajský úřad Olomouckého kraje územní rozhodnutí pro 18,2 kilometrů dlouhý úsek Staré Město – Mohelnice. Dálnice zde nahradí silnici první třídy I/35, která už je na hranici své kapacity. 

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračuje v přípravě chybějících úseku dálnice D35, která vytvoří severní alternativu k dálnici D1. Další krok ke kompletní trase této dálnice učinil včera Krajský úřad Olomouckého kraje, když vydal územní rozhodnutí pro nejdelší chybějící úsek mezi Starým Městem v Pardubickém kraji a Mohelnicí v Olomouckém kraji. „Jakmile územní rozhodnutí nabude právní moci, jsme připraveni zahájit majetkoprávní přípravu, neboť již v předstihu jsme nechali zpracovat dokumentaci pro stavební povolení,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dálnice se má stavět se zapojením financování ze soukromého sektoru a následným splácením státem. ŘSD plánuje, že získá stavební povolení v roce 2023, o rok později vypíše soutěž na zhotovitele a v roce 2025 zahájí stavbu. Hotovo by mělo být v roce 2029. Podle serveru zdopravy.cz jsou odhadované náklady 14,4 miliardy korun.

Trasa má navázat na předchozí úsek D35 Opatovec – Staré Město, který se má začít stavět o rok dříve. Její součástí má být 1313 metrů dlouhý tunel Maletín, na který navazuje 160 metrů dlouhý most přes údolí Mírovky. Na trase budou čtyři mimoúrovňové křižovatky: Staré Město, Maletín, Mohelnice sever a Mohelnice jih.