Zimní sezóna se v Olomouckém kraji slibně rozjíždí. V Jeseníkách jsou připravené běžecké tratě

Jeseníky

OLOMOUCKÝ KRAJ – Návštěvníci Jeseníků mohou už teď počítat s připravenými běžeckými tratěmi a slibně započatou sezónou pro lyžaře. Ti, kteří neholdují zimním sportům, ocení rozšířenou nabídku muzeí i termálních lázní v Olomouckém kraji. Tradiční vánoční trhy v regionu, zejména pak na střední Moravě, se těší popularitě nejen u místních, ale také u zahraničních návštěvníků.

„Příznivci sjezdového lyžování nebudou zklamaní. Některé sjezdovky už mají otevřeno, další se intenzivně připravují k brzkému zahájení sezóny. Zhruba 430 kilometrů tras zase čeká na milovníky běžkování,“ pozval do hor Tomáš Rak, ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. Běžkařům letos opět pomohou andělé bílé stopy. Poetické označení míří na správce běžeckých tratí. Jejich úkolem je udržovat stopy kvalitní a dobře sjízdné. Na pořízení speciální čtyřkolky, jejíž pomocí se stopy projíždí, jim přispěl Olomoucký kraj. Příznivcům bílé stopy pomůže i nový web, který ukáže, kde jsou upravené lyžařské tratě, kam zajít na jídlo nebo odkud bude nejlepší rozhled na hory. Pro ještě větší komfort bude od 7. ledna opět jezdit skibus z Jeseníku na Červenohorské sedlo a do Koutů nad Desnou. Lyžaři si ušetří potíže s parkováním a navíc se nemusí vracet zpět k autu. Jízdní řád skibusu najdete pod článkem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Až do 23. prosince si mohou návštěvníci vychutnat svařák či jiné pochutiny na zahřátí na vánočních trzích v celém kraji. „Vánoční Olomouc, jak se adventní čas se stánky a kulturním programem v hanácké metropoli nazývá, přilákává stále více návštěvníků, kteří oceňují unikátní atmosféru. Velmi pěkné vánoční trhy naleznou lidé až do Štědrého dne také v Prostějově, v Lipníku nad Bečvou či Hranicích a dalších městech,“ zakončil Jan Machovský ze sdružení Střední Morava.