Požáry, dopravní nehody, otevření bytu. Hasiči vyjížděli na pomoc i o Štědrém dnu

OLOMOUCKÝ KRAJ – Téměř dvě desítky událostí evidují na Štědrý den hasiči v Olomouckém kraji. Jejich služba se v tento den nijak neodlišovala od běžných všedních dnů. Vyjížděli k požárům, několika dopravním nehodám, a jiným technickým pomocem.

Co se týká požárů, v Tučíně na Přerovsku hořelo v kuchyni rodinného domku, obyvatelům se požár z větší části podařilo uhasit samostatně, dohašení a kontrolu po požáru poté řešily profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. “Náročnější zásah likvidovali také hasiči v Mohelnici po zahoření trafostanice, sloupu a okolní technologie. K likvidaci bylo nutné využít několika speciálních hasících přístrojů.,” uvedl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Druhý požár na Přerovsku, v tomto případě přímo v Přerově na Husově ulici, likvidovala profesionální jednotka z Přerova. Zde hořel odpad v průjezdu, husté zakouření se dostalo do chodeb k bytům v patrech. Nikdo se naštěstí kouře nenadýchal. 

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hasiči zasahovali také u několika dopravních nehod. V Tovačově narazilo auto do sloupu, v Drahotuších, místní části Hranic, auto s dvěma pasažéry do domu, při obou nehodách byli zranění, do Drahotuš musel dokonce vrtulník. Pomoci spíše technického charakteru bylo potřeba v Moravském Berouně na silnici, kde zapadl kamion na silnici, která se v zimě neudržuje a v kopcích a zatáčkách je běžně zafoukaná a nesjízdná, řidič polského kamionu doplatil na to, že neznal místní poměry. “Zpět na sjízdnou komunikaci mu vypomohla odsvědčená, již téměř historická technika hasičů z Moravského Berouna,” podotkl Hošák.

Dále hasiči vyjížděli ke kontrolám elektrické požární signalizace, pomáhali s otevřením bytu při zapomenutých zapnutých spotřebičích či hořících svíčkách. Také několikrát vypomohli posádkám zdravotnické záchranné služby, například v Bouzově se zajištěním místa přistání vrtulníku.