Výbuch rodinného domu v Olšanech u Prostějova z loňského července je objasněn

Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

PROSTĚJOVSKO – Kriminalisté objasnili případ výbuchu rodinného domu v Olšanech u Prostějova z loňského července. Výbuch způsobil sedmapadesátiletý majitel domu, který při výbuchu zemřel. Kriminalisté proto případ odložili. 

Kriminalisté při prověřování výbuchu rodinného domu v Olšanech u Prostějova loni v červenci zjistili, že výbuch způsobil sedmapadesátiletý majitel domu. “Kriminalisté prověřováním zjistili, že sedmapadesátiletý majitel domu úmyslně odmontoval přívodní plynovou hadici od sporáku a unikající zemní plyn zapálil. Následný výbuch muže usmrtil a lehce zranil dvě osoby v okolí,” uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Detonace zcela zničila samotnou budovu a poškodila sedmnáct okolních domů a dvě auta. Celková škoda přesáhla 12,5 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté případ odložili pro nepřípustnost trestního stíhání. Majitel nemovitosti, který výbuch způsobil, totiž při výbuchu zemřel. V září loňského roku kriminalisté u případu změnili právní kvalifikaci z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti na trestný čin obecné ohrožení. Trestní sazba je v tomto případě osm až patnáct let.