Na silnicích Olomouckého kraje loni zemřelo nejméně lidí za posledních 10 let

Ilustrační foto Shutterstock

OLOMOUCKÝ KRAJ – Statistika dopravní nehodovosti v Olomouckém kraji v minulém roce přinesla potěšitelný údaj. Přestože celkový počet dopravních nehod stoupl, počet usmrcených osob je naopak rekordně nízký.

V uplynulém roce v Olomouckém kraji policisté zaznamenali zvýšený počet dopravních nehod o 9 procent , došlo ale k výraznému snížení počtu usmrcených osob. V roce 2021 jich na silnicích zemřelo 42 a v loňském roce jen 12. “V rámci krajů se jedná se o nejnižší počet usmrcených osob v České republice,” uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

V Olomouckém kraji policisté vloni šetřili 5820 dopravních nehod, což je zhruba o 500 více než v přecházejícím roce. Při nehodách zemřelo 7 řidičů motorových vozidel, 2 chodci a 3 cyklisté. Těžce zraněných osob bylo 69 a lehce zraněných 1270. Stejně jako v předešlém roce byl nejkritičtějším dnem v týdnu pátek, kdy se přihodilo 947 dopravních nehod. Naopak nejpříznivější byla neděle. Stejně jako v uplynulých letech stojí za hlavními příčinami dopravních nehod nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě.