Cena MHD v Olomouci zůstává prozatím stejná

Foto Dopravní podnik města Olomouce

OLOMOUC – Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR), kam patří i Dopravní podnik města Olomouce, přináší dobrou zprávu. Cena MHD v Olomouci zůstává na stejné úrovni a v nejbližší době se se zvýšením ceny nepočítá.

Členové Sdružení dopravních podniků ČR se dokázali vypořádat s nepříjemnou situací okolo zvyšujících se cen energií a pro letošní rok už je téměř ve všech městech, která do sdružení patří, jasné, s jakým tarifem mohou cestující počítat. „Všechny naše členské dopravní podniky mají na rok 2023 potřebné komodity nakoupeny. S nárůstem cen nám výrazně pomohlo aktualizované nařízení vlády z konce prosince, které zastropovalo ceny elektrické energie užité pro napájení tramvajové nebo trolejbusové trakce. U dopravců provozujících vlastní plnicí stanici na CNG též platí zastropovaná cena plynu. Takže na rok 2023 jsme povětšinou připraveni,“ uvedl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Podle informací SDP ČR zůstává cena jízdného v MHD v Olomouci stejná a v tuto chvíli není v plánu změna. Město dokázal udržet rozsah dopravní obslužnosti a je schopno navýšené náklady kompenzovat.Ke zvýšení cen jízdného v Olomouci došlo naposledy 1. dubna 2020.