V centru Olomouce nově najdete místo, kde si můžete v klidu přebalit nebo nakrmit své dítě

OLOMOUC – Rodiče, kteří potřebují během dne své dítě mimo domov přebalit, nakrmit nebo si jen odpočinout, mohou od prvního únorového dne využívat takzvaný Family Point. V prostorách rodinného centra OLIVY v Olomouci ho společně s jeho provozovateli slavnostně otevřeli zástupci kraje, města Olomouce a Centra pro rodinu a sociální péči v Brně. Ve městech po celém Olomouckém kraji výhledově vznikne dalších 10 takových míst.

„Kraj má od letošního roku v platnosti novou Koncepci rodinné politiky. Ta má za cíl podporu prorodinných opatření, která budou podmínky pro rodiny nejen zlepšovat, ale i zpřístupňovat. Jsem rád, že Family Point pomůže rodičům a jejich dětem v každodenním životě, a to po celém kraji,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. První takové místo, kde si můžete během dne své dítě mimo domov přebalit, nakrmit nebo si jen odpočinout, vzniklo v Olomouci. Olomoucký Family Point najdete na ulici 8. května naproti kostela svatého Mořice a je kontaktním místem. To znamená, že po celou dobu otevření ve všedních dnech od 10 do 13 hodin bude rodinám k dispozici pracovnice. Součástí centra v krajském městě bude také pestrá nabídka volnočasových aktivit a poskytování potřebných informací souvisejících s fungováním rodiny. Prostor i služby mohou lidé využívat zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Výhledově ve městech po celém kraji vznikne dalších deset základních Family Pointů. Tato místa však již budou bezkontaktní, zázemí pro péči o dítě a odpočinek však zůstane. „Záměrem Olomouckého kraje je, aby Family Pointy působily i v dalších částech kraje, například při městských či obecních úřadech, v knihovnách, nemocnicích, centrech volného času či na nádražích,“ uvedl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro sociální oblast.