Myslivcům v Žádlovicích na Šumpersku v noci shořel dřevěný sklad

Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

MOHELNICKO – Profesionální a dobrovolní hasiči dnes krátce po půlnoci vyjížděli k nahlášeným viditelným plamenům u myslivecké chaty v Žádlovicích, místní části Loštic na Mohelnicku. Myslivcům shořel dřevěný sklad, samotnou chatu se hasičům podařilo uchránit.

Profesionální a dobrovolní hasiči dnes krátce po půlnoci vyjížděli k nahlášeným viditelným plamenům u myslivecké chaty v Žádlovicích, místní části Loštic na Mohelnicku. V hovoru oznamovatel zmínil možné zahoření dřevěné budovy u zmiňované chaty. Na místo vyjela profesionální jednotka z Litovle a dobrovolní hasiči z Loštic, Mohelnice a Bouzova. “V době příjezdů prvních jednotek byla dřevěná budova o rozměrech zhruba 6 x 13 metrů stojící v  blízkosti chaty zcela zasažena plameny, k rychlé lokalizaci jednotky využily dvou hasebních proudů,” uvedl na Twitteru mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hořely skladovací prostory mysliveckého spolku, naštěstí včasným zásahem hasiči uchránili sousedící chatu. Majitel vyčíslil škodu ve výši přesahující 500 tisíc korun. Při požáru se nikdo nezranil, přesnou příčinu jeho vzniku hasiči šetří ve spolupráci s policií.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.