Postavy dávné historie ožijí a historický kočár je přiveze do Prostějova

PROSTĚJOV – Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem připravuje pozoruhodnou akci. Historický kočár se rozjede do mnoha míst Olomouckého kraje a zavítá i do Prostějova. Mimo jiné přiveze také jednoho z nejlepších vojevůdců v Evropě – maršála Radeckého.

Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem připravuje pozoruhodnou akci a slavnostně vypraví historický cestovní kočár jedoucí po mnoha místech Olomouckého kraje a vezoucí samotného maršála Radeckého. Josef Václav Radecký z Radče byl považován za jednoho z nejlepších vojevůdců v Evropě. „Dle cestovního řádu zavítá tento kočár do Prostějova 25. března 2023 a poveze nejen maršála Radeckého, ale i další urozenou společnost v čele s váženým cechmistrem kočárnickým a doprovodem třinácti účinkujících. V programu se budete moci potkat s postavami dávné historie, cechmistrem, mistrem kočím, lokaji a podkoními, či muzikantem. V roli maršála vystoupí Václav Žmolík z Prahy za doprovodu jízdní hlídky několika mužů 1. hulánského regimentu pro ochranu všech cestujících,“ naznačuje 1. náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Kočár plný lidí a zavazadel přiveze také dárky, které na místech zastavení dostanou děti. „Jsme velmi rádi, že i naše město bude součástí tohoto velkolepého programu a věříme, že se akce setká také s příznivým ohlasem veřejnosti,“ uzavírá Sokolová.