Krade se jako o život. V Olomouci výrazně stoupl počet krádeží v obchodech

Ilustrační foto Pixabay.com

OLOMOUC – Od začátku roku olomoučtí strážníci evidují téměř stoprocentní nárůst případů krádeží v obchodech oproti stejnému období loňského roku. Během uplynulého víkendu vyjížděli hned k sedmi takovým případům.

Během soboty a neděle vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc hned k sedmi případům krádeží v olomouckých super a hypermarketech. “Rozmanitost odcizeného zboží byla velká a to od klasiky v podobě potravin (jeden lapka měl zálusk na sushi), přes nejvíce kradený objekt v podobě alkoholu až po parfémy za tisíce,” přiblížil mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Při všech krádežích byla celková způsobená škoda vyčíslena na částku přes 9 400 korun. Pět případů vyřešili strážníci na místě uložením pokut a dva případy oznámí správnímu orgánu k dalšímu řešení. Od začátku tohoto roku byly hlídky strážníků vyslány již ke 108 případům krádeží. Oproti stejnému období loňského roku je to téměř stoprocentní nárůst zjištěných případů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.