Zloděj vybral dvě chaty na Zábřežsku. Sebral nářadí, ale třeba i krbová kamna či nádobí

Ilustrační foto Shutterstock

ZÁBŘEŽSKO – Někdy v době od 4. do 13. února neznámý zloděj vybral dvě chaty na Zábřežsku v katastru obce Hynčina. Ukradl různé věci za desetitisíce a způsobil také značnou škodu poškozením.

Někdy v době od 4. do 13. února neznámý zloději vypáčil dveře do dvou chat v katastru obce Hynčina na Zábřežsku, přičemž z obou chat si odnesl různé věci. “Z první odcizil krbová kamna, elektroniku, nářadí, nádobí a potraviny. Poté přešel ještě k zahradnímu domku, u kterého poškodil dvoje dveře a okno a odcizil z něho krumpáč a stavební kolečko,” upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Majiteli chaty tak zloděj způsobil škodu na ukradených věcech za 85 500 korun a na poškození za 15 000 korun. “V další násilně otevřené chatě odcizil nářadí, nádobí, elektrospotřebiče, láhve s alkoholem a potraviny,” dál vypočítala Zajícová. Ve druhé chatě nenechavec způsobil škodu na ukradených věcech za 121 000 korun a na poškození za 30 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.