Řidička v Octavii nedobrzdila za audinou. Škoda jde do milionů

Místo nehody, fotky Policie ČR

MOHELNICKO – Jeden nikdy neví, co se před ním na silnici přihodí. Proto je dobré dodržovat bezpečnou vzdálenost. O tom se včera odpoledne přesvědčila řidička Octavie na dálnici D35 ve směru od Olomouce na Mohelnici, a nejspíš na to nikdy nezapomene. Nedokázala totiž dostatečně rychle zareagovat na brzdící audinu před sebou a narazila do ní.

Včera odpoledne se stala nehoda na dálnici D35 ve směru od Olomouce na Mohelnici. Řidička Octavie jela v levém pruhu a přitom si nenechala dost velký odstup od audiny, která jela před ní. “Řidič uvedeného vozidla (Audi, poznámka redakce) musel náhle snížit rychlost kvůli přebíhajícímu zvířeti, řidička již nedokázala dostatečně rychle zareagovat, zezadu do audiny narazila a ta skončila na středových svodidlech,” uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škodovka měla podle řidiče poté narazit do pobíhajícího zvířete, pravděpodobně psa, a zastavila se až o pravá svodidla. Zvíře z místa uteklo. Oba řidiči a tři spolujezdci se při nehodě zranili, ale nikdo nechtěl přivolat záchranku, prý si v případě potřeby vyhledají lékařské ošetření sami. Provedená dechová zkouška byla u obou řidičů negativní. Předběžná škoda na svodidlech činí 20 000 korun, na Octavii 100 000 korun a na Audi Q8 asi 3 000 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.