Na svého protivníka cizinec vyrukoval s nožem

Zadržené věci

PŘEROV – Návštěvníci lékárny v přerovském obchodním centru mohli být v sobotu odpoledne svědky dramatických okamžiků. Cizinec zde vyrukoval na svého protivníka, taktéž cizince, s nožem. Situaci řešili přerovští strážníci, kteří si s útočníkem bleskově poradili.

Přerovští strážníci obdrželi v sobotu odpoledne na tísňové lince oznámení pracovníka ostrahy obchodního centra, že v lékárně došlo k potyčce mezi dvěma cizinci, jeden z nich měl ohrožovat svého protivníka nožem. Pak měl nožem ohrožovat i ostrahu, avšak té se podařilo mu zbraň sebrat. Dotyčný cizinec byl stále na prodejně a byl podle oznamovatele ozbrojen dalším nožem. Na místo během pár minut dorazila nejbližší hlídka městských strážníků. Útočník měl u sebe skutečně nůž, ale už s ním nestihl nikoho ohrožovat, protože zákrok strážců pořádku byl velice rychlý. “Než stihl zareagovat, hlídka ho za použití hmatů a chvatů zpacifikovala a pro podezření ze spáchání trestného činu omezila na osobní svobodě,” uvedl mluvčí městské policie Přerov Miroslav Komínek. Při prohlídce strážníci u cizince našli kromě nože i tři šroubováky ukryté v rukávu a imitaci revolveru. Celý případ byl i s útočníkem předán státní policii. “Od oznámení po přiložení pout netrval zákrok déle než pět minut,” ukončil Komínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.