Řeka jako smetiště? Mladík v Olomouci si našel špatnou kratochvíli

Stará pneumatika
Ilustrační foto Pixabay.com

OLOMOUC – Mladík, který ve středu po půlnoci vhodil v Olomouci do řeky Moravy starou pneumatiku, možná ani netušil, že podle zákona se dopouští přestupku. Jeho konání zachytila městská kamera, podobný případ se stal shodou okolností i v úterý.

Včera po půl jedné ráno byl na městském kamerovém systému spatřen mladík, který na Komenského ulici v Olomouci z cesty vedoucí k náplavce pustil pneumatiku a ta se skutálela do řeky Moravy. Spolu s ním celé akci přihlíželi i jeho kamarádi. Hlídka strážníků, která na místo přijela, našla dotyčného mladíka poblíž místního gastronomického podniku. Mladík se ke svému jednání přiznal a strážníků řekl, že starou pneumatiku pustil jen z recese a nepředpokládal, že dojede až do vody. Nicméně recese – nerecese, staré věci se do řeky neházejí. “Dotyčného jsme seznámili s faktem, že o celém incidentu bude informováno Povodí řeky Moravy a případ bude následně oznámen správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o výrobcích s ukončenou životností,” uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Podobný případ se v Olomouci stal už v úterý, když dvojice mladíků hodila do Mlýnského potoka u Šantovky sdílenou elektrokoloběžku. Jejich jednání také zachytila městská kamera.