Mladík nad ránem ukradl klíče od auta a při policejní honičce se několikrát přetočil přes střechu

Havarované auto
Foto Policie ČR

MOHELNICKO – V sobotu nad ránem ukradl 19letý mladík své kamarádce klíče od Octavie a snažil se ujet policistům, měl pro to ostatně důvod. Jeho extrémní jízdu zastavila až havárie, kdy se ve vysoké rychlosti několikrát převrátil přes střechu a při nehodě vypadl z auta. Vážně zraněný skončil ve Fakultní nemocnici Olomouc.

V sobotu před pátou hodinou ranní vzal 19letý mladík z bytu své kamarádky v Zábřehu, u které byl na návštěvě, klíče od Octavie, aniž by s tím ona souhlasila. Navíc měla auto pouze v užívání. Mladík sedl do auta a vyjel do ulic města. O pár minut později ho chtěla na Olomoucké ulici zastavit policejní hlídka. Na výstražná světla a nápis STOP mladý muž, jak se později zjistilo – neřidič, nedbal a velkou rychlostí se snažil policistům ujet přes obchvat Rájce a Zvole směrem na Mohelnici. Jel až dvoustovkou a přejížděl do protisměru. V zatáčce u křižovatky na Květín vyjel asi při stočtyřicítce vlevo do osetého pole, kde se několikrát převrátil přes střechu. Protože nebyl připoutaný, vypadl z auta a zůstal bezvládně ležet na poli několik metrů od místa, kam dopadlo auto. Hlídka policistů extrémnímu řidiči ihned poskytla první pomoc a přivolala záchrannou službu a hasiče.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Zraněný mladík skončil ve Fakultní nemocnici Olomouc. “Z důvodu zranění nebylo možné provést dechovou zkoušku, proto byl nařízen za tímto účelem odběr bio materiálu a také za zjištěním, zda nebyl pod vlivem návykových látek,” uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škoda byla předběžně stanovena na 110 000 korun. Po zotavení mladíka ještě čekají popotahovačky s policí za havárii a za neoprávněné užívání cizí věci, za což si může posedět až dva roky za mřížemi.

Havarované auto

Havarované auto