Přes 5200 domácností bez proudu. Dělník včera překopl kabel vysokého napětí ve Šternberku

Vedení vysokého napětí
Ilustrační foto Pixabay.com

ŠTERNBERK – Přes 5200 domácností ve Šternberku se včera odpoledne ocitlo bez proudu poté, co dělník krumpáčem překopl vysokonapěťový elektrický kabel. Takový případ se stal ve městě za posledního půl roku už podruhé.

Přes 5 200 domácností ve Šternberku zůstalo včera odpoledne bez proudu poté, co 36letý dělník překopl kabel elektrického vedení. “Pracovník prováděl výkop v Olomoucké ulici ve Šternberku. Zhruba v metrové hloubce krumpáčem překopl vysokonapěťový elektrický kabel, který tudy vedl,” uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Při nehodě se nikdo nezranil. Dodávku elektřiny se podařilo obnovit asi po hodině a půl. Pracovníci energetické společnosti přitom odhadli škodu na 80 tisíc korun. Případ šetří policie, za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti si může nepozorný dělník odsedět až rok za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Podobný případ se ve Šternberku stal už loni v říjnu, kdy vysokonapěťový kabel překopl bagrista a bez proudu tehdy zůstalo téměř 3000 domácností.

Překopnutíýkabel vysokého napětí