Na nově elektrifikované trati z Olomouce do Šumperka se svezete už jen RegioPantery

Vlaková jednotka RegioPanter
Nový RegioPanter v Olomouckém kraji, foto České drahy

OLOMOUCKÝ KRAJ – Do Olomouckého kraje dorazily další dva RegioPantery, což pro cestující znamená, že na nově elektrifikované trati Olomouce do Šumperka se svezou už jen těmito moderními vlaky. Další nově dodaná jednotka jezdí také na trati z Olomouce do Nezamyslic.

Do Olomouckého kraje dorazily další dva RegioPantery. Doplnily čtveřici nových elektrických dvouvozových jednotek, které jezdí v regionu od prosince loňského roku. Na nově elektrifikované trati z Olomouce do Šumperka tak díky dodávce těchto dvou vlaků jezdí už jen výhradně moderní dvouvozové jednotky RegioPanter, které nahradily klasické soupravy s elektrickou lokomotivou. Kromě toho jezdí další nově dodaná jednotka také na trati Olomouc – Prostějov – Nezamyslice. “Elektrické jednotky jsou bezbariérové, nabízí pohodlné sedačky s dostatkem místa na nohy, je možné v nich nabíjet drobnou elektroniku nebo se připojit k Wi-Fi,” uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Od poloviny roku budou zahájeny dodávky 27 třívozových RegioPanterů s kapacitou téměř 240 sedících cestujících. “Olomoucký kraj tak získá nejmodernější regionální železniční dopravu v republice,” dodala Rajnochová. České dráhy v rámci smlouvy s Olomouckým krajem investují do nákupu nových vlakových jednotek a zásadního zvýšení komfortu cestování přes 4 miliardy korun.

Třívozové RegioPantery zajistí provoz na všech elektrifikovaných regionálních linkách v kraji. Dvouvozové jednotky pak budou vozit cestující v Moravskoslezském kraji.