Kácel strom, aby nespadl do drátů vysokého vedení a na dvě hodiny vyhodil proud v celé vesnici

Pokácený strom
Fotky Policie ČR

MOHELNICE – Vesnice Řepová, část Mohelnice, se včera dopoledne musela asi na dvě hodiny obejít bez proudu. Muž, který chtěl zabránit, aby naklánějící se strom poblíž vesnice spadl do drátů vysokého vedení, měl poněkud smůlu – a pokácený strom spadl do drátů vysokého vedení.

Asi dvě hodiny včera dopoledne trvalo, než pracovníci ČEZu obnovili dodávku proudu do vesnice Řepová, části Mohelnice. Proud vypadl poté, co na dráty vysokého napětí spadl pokácený strom, tím došlo ke zlomení železobetonového sloupu vedení a přetržení jednoho z drátů. Muž středního věku se pustil do kácení olše, aby zabránil tomu, že by naklánějící se strom na jednom z  pozemků poblíž vesnice spadl na vedení vysokého napětí. Měl však poněkud smůlu, protože kmen stromu po odřezání spadl právě na dráty. “I přes vynaložené úsilí se stal pravý opak a kmen stromu po odřezání spadl na dráty a tím došlo ke zlomení železobetonového sloupu a přetržení jednoho z drátů,” popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Přivolaní pracovníci ČEZu předběžně vyčíslili škodu na 50 000 korun a obnovili dodávku proudu do obce. Muž má teď na krku paragrafy, protože je podezřelý z poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalostí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Spadaný sloup vysokého napětí