Žháře v Olomouci našli strážníci díky kamerovému systému

Shořelý plastový kontejner
Foto Městská policie Olomouc

OLOMOUC – Městský kamerový dohlížecí systém se dnes ráno opět ukázal jako nenahraditelný pomocník olomouckých strážníků. Operátor kamerového systému po chvíli hledání našel vandala, který dnes ráno zapálil plastové kontejnery na třech místech v Olomouci. Pak už jen zbývalo si pro něho dojet.

Pracovníci městského kamerového dohlížecího systému v Olomouci si dnes ráno mohli připsat na své konto dalším úspěch. Před půl sedmou ráno dostala Městská policie Olomouc od hasičů informaci o hořícím plastovém kontejneru na Wurmově ulici. Strážníci zjistili, že další kontejnery hoří na ulici 1. máje a na náměstí Republiky. Z kamerového záznamu identifikovali muže středního věku, který po jejich zapálení odešel směrem do Denisovy ulice, kde zmizel z dohledu kamer. “A tady začala detektivní práce operátora kamerového systému. Ten po chvíli hledání vystopoval osobu odpovídající popisu u tramvajové zastávky na ulici Palackého,” uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Na tomto místě hlídky strážníků podezřelého muže zadržely a převezly na nejbližší služebnu státní policie, kde byl předán policistům pro podezření ze spáchání trestného činu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.