Dva požáry na Šumpersku. Hasiči zachránili rodinu ze zakouřeného domu, z hořící stodoly evakuovali zvířata

Požár stodoly
Požár stodoly v Jedlí, foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

ŠUMPERSKO – Hasiči včera dopoledne vyjížděli na Šumpersku ke dvěma požárům. Z hořící stodoly v Jedlí museli dostat do bezpečí hospodářská zvířata. Bohužel dvě telata při požáru uhynula. Z bytového domu v Sudkově, kde hořelo ve sklepě, zachraňovali rodinu, která uvízla v zakouřené budově.

Včera krátce před půl jedenáctou vyjeli hasiči k požáru stodoly v Jedlí. Objekt o velikosti 20×10 metrů hořel v  celém rozsahu. Na místě zasahovalo 7 jednotek. “Z budovy s ustájenými zvířaty jsme evakuovali dva koně, slepice a králíky. Při požáru uhynula dvě telata, podařilo se zachránit šest krav,” vyjmenovala krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Zároveň hasiči chránili rodinný dům a další hospodářská stavení. Zemědělskou technikou bylo po uhašení vyvezeno velké množství ohořelé slámy, tu museli hasiči rozhrabat a dohasit. Zasahovali v dýchacích přístrojích, vodu dopravovali kyvadlově velkoobjemovými cisternami. Škoda se vyšplhá přes milion korun. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Požár ve sklepě bytového domu v Sudkově

Krátce před polednem hořelo včera v Sudkově ve sklepě v bytovém domě. Celá budova byla silně zakouřená, dva dospělí a dvě děti v ní zůstali uvězněni a nemohli se dostat ven. “Obě děti jsme evakuovali oknem v koši výškové techniky, rodiče jsme vyvedli s pomocí vyváděcích masek schodištěm,” uvedla Balážová. Jeden člověk se nadýchal zplodin hoření a byl předán do péče zdravotníků záchranné služby. Dva lidé se dostali ven ještě před příjezdem hasičů, ti pak raději stejně prohledali všechny byty, aby vyloučili přítomnost dalších osob. Po uhašení objekt odvětrali a vynesli ven veškerý ohořelý materiál. Škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun, jako příčinu určil vyšetřovatel hasičů závadu na elektroinstalaci.

Požár ve sklepě
Požár ve sklepě bytového domu v Sudkově
Požár stodoly
Požár stodoly v Jedlí