Nechte si vyšetřit znaménka nebo změřit cukry a tuky v těle. Pevnost poznání v Olomouci připravila Veletrh zdraví

Model zubu
Model zubu, foto archiv Pevnosti poznání

OLOMOUC – Pokud vám záleží na tom, jak se cítíte, určitě si nenechte ujít dvoudenní Veletrh zdraví v olomoucké Pevnosti poznání. Můžete si třeba nechat vyšetřit znaménka nebo změřit tuky a cukry v těle. Kromě toho jsou přichystané zajímavé přednášky nebo se dozvíte, jak správně resuscitovat.

Pro všechny návštěvníky, které zajímá zdravý životní styl a péče o tělo i duši, připravila olomoucká Pevnost poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci dvoudenní Veletrh zdraví. V pátek 17. a v sobotu 18. března si každý může nechat vyšetřit pigmentová znaménka, změřit tuky a cukry v těle, zeptat se odborníků na otázky týkající se reprodukce, dentální hygieny, dárcovství krve, prevence rakoviny nebo toho, jak správně resuscitovat dospělé nebo novorozence. Novinkou bude sekce věnující se léčebným účinkům konopí. „Péči o tělo, ale i duši považujme za jeden z pilířů pro vývoj zdravé osobnosti každého z nás, a proto se snažíme zprostředkovat svět zdravotníků zábavnou a poutavou formou,“ řekl programový ředitel Pevnosti poznání Roman Chvátal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Součástí veletrhu jsou i zábavné a poučné přednášky o fungování lidského mozku, o komunikaci neuronů nebo o tom, jaká je ideální potrava pro náš mozek. „Dozvíte se také, jak správně spát a zda je možné dohnat spánkový deficit. Pevnost poznání se tak připojuje k celostátní akci Týden mozku Akademie věd ČR,“ doplnil Chvátal. Zajímavostí budou také ukázky nejmodernějších  technologií k rozvoji sportovců – podvodní kamerové systémy nebo chytré náramky.

Pokud si nejste jisti, zda si oni vy nebo vaše děti správně čistíte zuby a dbáte o dentální hygienu, po návštěvě veletrhu už budete vědět vše potřebné. Stejně tak vás nepřekvapí situace, kdy byste měli oživovat člověka například po nehodě či zásahu elektrickým proudem. Podle průzkumu Všeobecné zdravotní pojišťovny si totiž pouhých čtrnáct procent Čechů věří, že by zvládli poskytnout první pomoc bez problémů.

Podrobnější program najdete ZDE.