Policie vyšetřila případ náhodného výstřelu během besedy policistů v mateřské škole v Přerově

Pistole
Ilustrační foto Pixabay

PŘEROV – Policie vyšetřila incident, který se stal ve čtvrtek 2. března dopoledne během besedy policistů v mateřské škole v Přerově. Během manipulace se služební zbraní došlo k náhodnému výstřelu.

Během besedy policistů v mateřské škole v Dvořákově ulici v Přerově došlo ve čtvrtek 2. března při manipulaci se služební zbraní k náhodnému výstřelu. O incidentu jsme vás informovali v tomto článku. Policie případ pečlivě vyšetřila a došla k závěru, že příslušný policista porušil závazné pokyny při manipulaci se zbraní. “Policisté Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje po pečlivém šetření události, ke které došlo 2. 3. 2023 v MŠ v Přerově dospěli k závěru, že policista jednal v rozporu se závaznými pokyny policejního prezidenta, kterými je stanoven postup policistů při manipulaci se zbraní, čímž je podezřelý ze spáchání kázeňského přestupku,” uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Závěry šetření budou postoupeny řediteli územního odboru policie Přerov, který zahájí s policistou kázeňské řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Besedy s policisty se účastnilo 12 před školáků, součástí byla i ukázka rozložení a složení zbraně. Při manipulaci se zbraní došlo k náhodnému výstřelu, při incidentu nebyl naštěstí nikdo zraněn. Událost projednal s ředitelem přerovského policejního územního odboru také přerovský primátor Petr Vrána.