Památka roku 2022 je v Prostějově

Vstupní brána na městský hřbitov v Prostějově
Foto Wikimedia Commons

PROSTĚJOV – Vítězem krajského kola soutěže Památka roku 2022 se stalo město Prostějov za projekt rekonstrukce vstupní brány městského hřbitova. Zástupci města převzali ocenění 21. března v Praze.

Město Prostějov je vítězem krajského kola soutěže Památka roku 2022. Oceněným soutěžním projektem v 2. kategorii nad 2 miliony korun  bez DPH byla rekonstrukce vstupní brány městského hřbitova, přilehlých zdí, domu správce hřbitova a zvonice. “Při vstupu na hřbitov upoutá návštěvníka monumentální novorenesanční brána s jedním hlavním a dvěma bočními oblouky, která se podařila v minulém roce společně se zvonicí úspěšně zrekonstruovat. Stavební práce byly citlivě provedeny dle zpracovaných restaurátorských záměrů od března do konce září 2022,” píše se na webu Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, které soutěž zastřešuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Cena se uděluje za nejlepší projekt a realizaci obnovy movitých i nemovitých věcí, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty. Do soutěže se přihlásilo celkem 45 objektů ze 14 krajů: Slavnostní ocenění proběhlo 21. března v Praze na Žofíně u příležitosti XI. sněmu Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. „Těší mě, že náš projekt zvítězil, protože zdařilá rekonstrukce neorenesanční vstupní brány si zaslouží pozornost i ocenění ze strany širší veřejnosti,“ uvedla Milada Sokolová, 1. náměstkyně prostějovského primátora a zároveň členka krajského výboru sdružení.

Ocenění Památka roku