Vzal nůž na otce i matku

Nůž v ruce
Ilustrační foto Shutterstock

PŘEROVSKO – Kriminalisté zveřejnili podrobnější informace o vraždě, která se stala ve čtvrtek 23. března v Tovačově na Přerovsku. Obviněný třicetiletý syn měl po hádce zaútočit na oba rodiče s nožem v ruce, šestapadesátiletý otec jeho útok bohužel nepřežil.

O prvním letošním případu vraždy v Olomouckém kraji jsme vás informovali v tomto článku.  Policie přijala oznámení o násilném úmrtí šestapadesátiletého muže v bytě v Tovačově na Přerovsku ve čtvrtek 23. března po půlnoci. “Policejní hlídka po příjezdu na místo nalezla vážně zraněného muže, kterému přivolaní zdravotníci poskytovali první pomoc. I přes jejich veškerou snahu se však zraněného muže už nepodařilo zachránit a lékař konstatoval smrt,” uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté na místě zadrželi třicetiletého syna zemřelého a přivolali na místo krajské kriminalisty, kteří si případ převzali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

V průběhu prověřování vyšlo najevo, že se třicetiletý muž pohádal s otcem a neshody vyústily v agresivní útok,  při němž syn s nožem v ruce napadl oba rodiče. Otec na místě zemřel a matka svá zranění před zdravotníky i policisty úmyslně zatajila a skrývala. Na její poranění kriminalisté přišli až později a pětapadesátileté ženě přivolali lékařskou pomoc. Útočník nebyl pod vlivem alkoholu, zda jednal pod vlivem jiných drog, potvrdí až výsledky rozboru krve. Motivem činu byly patrně rodinné spory v kombinaci s psychickými problémy obviněného.

Třicetiletý muž je obviněn z vraždy spáchané na dvou osobách, z toho v jednom případě ve stádiu pokusu. Momentálně je ve vazební věznici, hrozí mu 15 až 20 let za mřížemi nebo výjimečný trest.