OBRAZEM: Vláda ČR včera jednala v Jeseníku,

Premiér Petr Fiala s hejtmanem Olomouckého kraje Josefem Suchánkem

OLOMOUCKÝ KRAJ – Premiér Petr Fiala společně se členy vlády včera, ve středu 29. března, navštívil Olomoucký kraj. Konkrétně zamířili na sever regionu, v Jeseníku se totiž uskutečnilo výjezdní zasedání vlády. Premiér a ministři navštívili také další místa v Olomouckém kraji.

Výjezdní zasedání vlády se soustředilo hlavně na témata, která náš region zajímají nejvíce. Šlo především o rozvoj dopravní infrastruktury, cestovního ruchu nebo podporu životního prostředí a odpadového hospodářství. „Jsem velmi rád, že náš region je prvním krajem, kam tato vláda v celém svém složení vyjela. Shodli jsme se například na prioritní podpoře dopravy – protože ta je pro naše území velmi důležitá, stejně jako cestovní ruch. Na něm je závislá právě velká část Jesenicka a Šumperska,“ uvedl po jednání s vládou Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Premiér a ministři nenavštívili jen Jeseník, ale i další místa v Olomouckém kraji. Ministr vnitra Vít Rakušan si prohlédnul hasičskou stanici Jeseník a poděkoval hasičům za jejich práci. Seznámil se se specifiky jesenického územního odboru, prohlédl si hasičskou stanici a výjezdovou techniku, která byla částečně pořízena z evropských fondů a byl seznámen se záměrem vybudování dalších garáží z finančních prostředků Olomouckého kraje. Pak diskutoval s hasiči a občanskými zaměstnanci.  Kromě toho se ministr vnitra setkal i s jesenickými policisty, které navštívil přímo v terénu při dopravně bezpečnostní akci s polskými kolegy.

Den před samotným výjezdním zasedáním, ve středu 28. března, se vedení města Jeseník setkalo s ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem. Podle starostky města Zdeňky Blišťanové by se nejen město, ale i vláda měla snažit pomoci vytvářet vhodné podmínky pro život v regionech, které stárnou a vylidňují se. „Na jedné straně zde řešíme nedostatek pracovních sil, například zdravotnického personálu, odborných i praktických lékařů, na druhé se potýkáme s nedostatečnou nabídkou kvalifikovaných pracovních pozic,“ popisuje situaci starostka. S tím souvisí i důležité téma nedostatku bytů, proto byl ministru Bartošovi představen záměr družstevní výstavby a došlo i na konzultaci možností dotační podpory bytové výstavby.

Premiér Petr Fiala a ministr dopravy Martin Kupka zase navštívili stavbu obchvatu Bludova na Šumpersku. Nejdůležitější informace, která při návštěvě proběhla, je to, že zhotovitel se bude snažit obchvat dokončit ještě v letošním roce. Ministryně obrany Jana Černochová zase navštívila přerovskou firmu Meopta. „Patří mezi strategické firmy obranného průmyslu a je špičkou ve svém oboru. I proto se bude podílet na dodávce nových bojových vozidel pěchoty pro českou armádu,“ uvedla Černochová na twitteru. Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil mimo jiné CHKO Jeseníky. Ministr kultury Martin Baxa zavítal například do Šumperka, ministr sociálních věcí Marian Jurečka do Hanušovic, ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek si prohlédl lázně v Dolní Lipové.

Premiéra i ostatní členy vlády při návštěvě Jeseníku čekala také kritika ze strany nespokojených obyvatel.

Ministr vnitra Vít Rakušan na hasičské stanici Jeseník
Ministr vnitra Vít Rakušan na hasičské stanici Jeseník
Ministr vnitra Vít Rakušan s jesenickými policisty
Ministr vnitra Vít Rakušan s jesenickými policisty
Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na jesenické radnici
Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na jesenické radnici
Premiér Petr Fiala a ministr dopravy Martin Kupka na stavbě obchvatu Bludova
Premiér Petr Fiala a ministr dopravy Martin Kupka na stavbě obchvatu Bludova