Vydejte se na cestu kolem světa. V Zoo Olomouc se otevřely poslední dvě etapy safari

Safari vláček v zoo Olomouc
Foto Zoo Olomouc

OLOMOUC – Včera byly v Zoo Olomouc otevřeny poslední dvě etapy SAFARI, a to Safari Austrálie s klokany a Safari Arktida se soby. Za pěkného počasí se tak můžete nyní vláčkem vydat na kompletní cestu kolem světa.

Před 10 lety, konkrétně 29. července 2013, se návštěvníci v Zoo Olomouc mohli poprvé projet coby pasažéři safari vláčku. Ten je tehdy zavezl do Euroasie, první zprovozněné etapy vybudovaného safari. Po Euroasii se otevřela Afrika, Amerika, první vlčí safari v České republice. Včera byly otevřeny poslední dvě etapy, a to Safari Austrálie a Safari Arktida. „Celková trasa safari čítá zhruba 2 km, rozkládá se na ploše 6 ha a vyžádala si investici 18 milionů korun. Návštěvníkům se naskytne možnost vidět na 160 zvířecích jedinců ve 12 druzích,“ uvádí ředitel Zoo Olomouc Radomír Habáň.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Bránu k safari slavnostně otevřeli primátor Statutárního města Olomouce Miroslav Žbánek a hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. „Sešli jsme se v nejnavštěvovanějším turistickém cíli Olomouckého kraje a současně v jednom z nejvýznamnějších turistických cílů v celé republice. Byť se zahrada v rámci svých chovatelských úspěchů řadí k předním zoo v Evropě, naší i mou osobní snahou je posouvat ji stále dopředu, aby tak vznikaly nové a lepší podmínky jak pro zvířata, tak pro návštěvníky,“ řekl při této příležitosti primátor Miroslav Žbánek.

Blíž k přírodě

Návštěvníci se prostřednictvím olomouckého safari přiblížili zvířatům a zvířata přírodě, neboť se pohybují v rámci takzvaných zoogeografických zón. Daný pomyslný kontinent je tedy obýván zvířaty, jež by se na něm pohybovala i ve volné přírodě. Zvířatům se vytvořilo prostředí, ve kterém se mohou projevovat v rámci soužití s ostatními zvířaty tak, jak jim je dáno. Současně sloučením původních výběhů získala zvířata větší prostor. Taktéž se návštěvnicky zatraktivnila vrstevnicová spodní část zoo, která bývala lidmi opomíjena. Příznivci zoo zavítají i do míst, která do té doby zůstávala jejich očím skryta.

Jak jezdí vláček

Vláček brázdí všechny části safari zhruba v půlhodinových intervalech. Cena jízdenky je 50 korun, jeho kapacita je 25 míst. Do vláčku stejně jako do volných výběhů mají zákaz psi jakékoliv velikosti. Vláček vyjíždí za dobrého a teplého počasí od pavilonu Kalahari a většinová část trasy vede tak, aby nekřížila cestu pěším.

Safari vláček v zoo Olomouc