Nenechte si ujít vystoupení špičkových pěveckých sborů v Šumperku

Foto motyli-sumperk.cz

ŠUMPERK – Posluchači a příznivci sborového zpěvu se tento týden mohou těšit na mimořádné koncertní zážitky. Šumperští Motýli vystoupí spolu s pěveckými sbory Severáček z Liberce a Coro Calicantus ze švýcarského Locarna.

Do posledního místečka zaplněný klášterní kostel, nadšené obecenstvo a desítky zpěváků, kteří do svého vystoupení vkládají ohromné množství energie, umu a srdce, to jsou vzpomínky a dojmy z mnoha koncertních projektů šumperských Motýlů a jejich hostů z posledních let. Další mimořádné koncertní zážitky  mohou posluchači a příznivci sborového zpěvu zažít už ve čtvrtek 13. dubna v 18 hodin. Již potřetí se v rámci projektu Triangl společně setkají tři špičkové sbory a tři velcí sboroví přátelé: Motýli ze Šumperka, Severáček z Liberce a Coro Calicantus ze švýcarského Locarna. Dohromady je těmto sborům 156 let a přibližně podobný počet zpěváků lze očekávat na pomyslném pódiu klášterního kostela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Motýli a Severáček reprezentují desítky let dlouhou tradici špičkového sborového zpěvu. Coro Calicantus, švýcarský sbor z italského kantonu Ticino, taktéž vychází z kořenů české sborové školy, neboť oba české sbory byly hlavní inspirací jeho vzniku. Navíc je jejich projev obohacen o italský temperament a muzikalitu, jež posluchače osloví od prvních tónů. Již mnoho let patří k předním evropským dětským pěveckým sborům.

V rámci projektu Triangl již proběhly koncerty 9. a 10. dubna v Liberci a zítra 12. dubna se uskuteční koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově.