Policisté kontrolovali o Velikonocích řidiče. Samozřejmě při stihli hříšníky pod vlivem

Policejní kontrola
Ilustrační foto Policie ČR

OLOMOUCKÝ KRAJ – Před velikonočními svátky policie upozorňovala řidiče, že se na ně v průběhu Velikonoc zaměří. Během čtyřech svátečních dnů v Olomouckém kraji zkontrolovala přes tři tisíce aut. Řidiči nejčastěji překročili rychlost, policisté také přistihli řidiče pod vlivem alkoholu nebo drog.

Od 7. do 10. dubna policisté v Olomouckém kraji zkontrolovali přes tři tisíce aut. Přitom zjistili 342 dopravních přestupků. 314 z nich vyřešili na místě a na pokutách vybrali 151 tisíc korun. Nejčastěji řidiči překročili rychlost, konkrétně to bylo 80 řidičů. Téměř 70 aut bylo ve špatném technickém stavu a 24 řidičů jelo po dálnici bez zaplacené dálniční známky. “Přistihli jsme celkem 17 řidičů pod vlivem alkoholu a 7 pod vlivem jiné návykové látky,” doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. Během uvedené doby řešili v Olomouckém kraji 45 dopravních nehod, při kterých se lehce zranilo 11 lidí. Nikdo naštěstí neutrpěl těžké nebo smrtelné zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

V neděli 9. dubna odpoledne například přistihli v Jednově na Konicku u místního hřiště 64letou řidičku v Hondě. Žena nadýchala 1,39 a poté 1,30 promile. Vyšetření a odběru krve se odmítla podrobit. Na dotaz policistů uvedla, že dopoledne si dopřála tři velké panáky slivovice. Policisté jí vzali řidičák a teď jí hrozí peněžitý trest, zákaz řízení a v nejhorším případě i jeden rok za mřížemi.

V pondělí 10. dubna po sedmé hodině ranní hlídka zastavila v Bělotíně na Hranicku 32letého řidiče ve Fabii. Provedená dechová zkouška byla také pozitivní, muž nadýchal 1,27 a 1,32 promile. Na výzvu policistů si nechal odebrat krev v nemocnici v Hranicích, na místě přišel o řidičák a hrozí mu stejný postih jako ženě v předchozím případě.

Nehoda pod vlivem

V neděli 9. dubna odpoledne došlo mezi Dalovem a Horním Žlebem na Šternbersku k dopravní nehodě pod vlivem. 47letý řidič v Audině v pravotočivé zatáčce vyjel do protisměru, najel na náběh svodidel mostku a s autem převráceným na střechu  skončil v propustku. V tomto článku jsme vás informovali o tom, že havarované auto museli z propustku vytáhnout hasiči pomocí technického speciálu s hydraulickou rukou. Řidič nadýchal bezmála dvě promile, se zraněním jej zdravotníci převezli do nemocnice. “Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na téměř čtvrt milionu korun,” uzavřela policejní mluvčí Petra Vaňharová. Stejně jako v předchozích případech řidiči hrozí peněžitý trest a zákaz řízení. Za mřížemi si může pobýt šest měsíců až tři roky.