VIDEO: Horští záchranáři zachraňovali ženu, která uklouzla na zledovatělém terénu v Údolí Bílé Opavy

Foto a video Horská služba Jeseníky

JESENÍKY – Přestože se nemůžeme dočkat, až obujeme boty – šlapky a vyrazíme do přírody, v Jeseníkách se ještě najdou taková místa, kde na stezkách leží sníh a terén je zledovatělý. Právě na takovém terénu v Údolí Bílé Opavy v neděli 16. dubna uklouzla žena a zlomila si nohu v kotníku. Na pomoc jí museli vyrazit horští a letečtí záchranáři.

V neděli 16. dubna po 16. hodině zasahovali horští záchranáři spolu s leteckými záchranáři z Ostravy u zraněné ženy v Údolí Bílé Opavy v Jeseníkách. Na zledovatělém terénu tu uklouzla a zlomila si nohu v kotníku. Vzhledem ke složitému terénu vyrazilo na místo celkem pět horských záchranářů z Ovčárny, Karlovy Studánky a Červenohorského sedla. Transport zraněných osob z turistické cesty údolím Bílé Opavy je totiž vždy velmi náročný. „Na místě jsme našli zraněnou ženu s manželem. Na zledovatělé cestě uklouzla a její pád skončil asi o dva metry níž ve svahu. Nohu měla bolestivě zlomenou v kotníku. Zafixovali jsme ji a podali tišící lék Penthrox, který zraněné ženě pomohl od bolesti,“ přiblížil zásah záchranář Jiří Hejtmánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

I když je terén poměrně hodně zalesněný, vzhledem k tomu, že nefoukal vítr, domluvili se záchranáři s leteckými záchranáři z Ostravy na transportu zraněné ženy v podvěsu pod vrtulníkem. Po transportu několika set metrů na nosítkách a signalizaci místa vyzvednutí pomocí dýmovnice, se ke zraněné ženě spustil lékař Letecké záchranné služby Ostrava, poskytl jí další ošetření a v podvěsu ji transportoval na místo, kde ji bylo možné přeložit na palubu vrtulníku. „Do Údolí Bílé Opravy nyní turistům chodit nedoporučujeme. Cesty jsou zledovatělé a pohyb na nich bez nesmeků na nohách je nebezpečný,“ vyzývá k opatrnosti náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller.