Lekl se zvířete a sejmul betonový sloup

Dopravní nehoda
Fotky Policie ČR

ŠUMPERSKO – Včera odpoledne jel v Branné na Šumpersku 57letý muž s dodávkou. Při jízdě strhnul řízení, protože mu mělo přes cestu přeběhnout zvíře. S autem vyjel mimo silnici a narazil do betonového sloupu vysokého napětí.

Včera odpoledne jel v Branné na Šumpersku 57letý muž s dodávkou směrem k Jindřichovu. “Při jízdě strhnul řízení, protože mu, dle jeho vyjádření, přeběhlo přes silnici blíže nespecifikované zvíře,” uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. S autem vyjel mimo silnici a narazil do betonového sloupu vysokého napětí, který se vyvrátil a zůstal ležet na autě. Dráty vysokého napětí přitom nebyly poškozeny. Dechová zkouška u řidiče neprokázala, že by řídil pod vlivem. Spolu s ním bylo v autě dalších 5 lidí, jeden z nich byl lehce zraněn a převezen na ošetření do nemocnice v Šumperku. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 20 000 korun na sloupu, 350 000 korun na autě a 600 000 korun na nářadí, které bylo v autě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dopravní nehoda