Při požáru v Hranicích zemřel muž. Byt zapálil nejspíš sám

Požár bytu
Fotky Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

HRANICE – Včera v noci vyjížděli hasiči a policisté k požáru bytu v Hranicích. Při požáru zahynul 33letý muž. Kriminalisté došli k závěru, že byt zapálil nejspíš sám.

V neděli půl hodiny po půlnoci přijali policisté na lince 158 oznámení o požáru přízemního bytu v paneláku v Hranicích v lokalitě Sklený kopec. S požárem si rychle poradilo 5 hasičských jednotek, hasiči také z paneláku evakuovali 20 lidí. Při požáru však bohužel zahynul 33letý muž. Příčiny požáru zjišťovali vyšetřovatelé policie a hasičů a došli k závěru, že muž byt zapálil nejspíš sám. “Na základě doposud provedeného šetření bylo pravděpodobnou příčinou požáru bytu a následného úmrtí muže úmyslné zapálení, kterým chtěl vyřešit své osobní problémy,” informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Nikdo další se podle policie na vzniku požáru nepodílel. “Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů obecné ohrožení a účast na sebevraždě,” doplnila Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.